Jelenlegi hely

A gyógyszereket nem csak szedni, tárolni is tudni kell!

Természetesen este éri utol a gyereket a betegség, ezért is van mindig a hűtőben köhögés - és lázcsillapító, meg minden más, ami megmaradt az előző betegségekből.

Reggel útnak indultam a beteg gyerekkel az orvoshoz. Két gyerekes anyaként szinte már biztosra tudom, hogy mit fog felírni, ezért gyorsan bepillantok a hűtőbe, melyek azok a gyógyszerek, melyekkel rendelkezik a kis házi patikánk.  De valljuk be, nem minden orvosságról tudjuk, hogy hogyan szabad tárolni, illetve meddig tart a szavatossági ideje! Sajnos már tele van a hűtőajtó mindenféle - ki tudja mire való - készítményekkel, ezért elhatároztam, hogy rendet teszek és megfogadok egy két szabályt, amivel megkönnyíthetem a dolgom. 

Miután megvásároltuk a gyógyszert, ne csak arra figyeljünk, hogy az orvos által előírt adagolással vegyük azokat be, hanem arra is, hogy hogyan tároljuk őket!

5+1 Tipp a helyes tároláshoz

  1. Minden készítményhez megtalálhatjuk a dobozában a betegtájékoztatót: érdemes nem csak elolvasni, de megtartani is.
     
  2. Helytelen tárolás esetén veszíthetnek hatékonyságukból, sőt, egyenesen veszélyessé is válhatnak a gyógyszerek. A tablettákat, kapszulákat, szirupokat általában hűvös, száraz helyen kell tartani, ahol nincs kitéve napsugárzásnak. A szemcsepp, fülcsepp, krémek, kúpok, illetve a legtöbb, gyógyszertárban kikevert készítményeket hűtőszekrényben szabad tárolni.
     
  3. Nagyon fontos a lejárati idő figyelése, és az is, hogy meddig szabad tárolni felbontás után az adott szert. Ha a gyógyszer felbontás után hosszabb ideig tárolható, érdemes ráírni a dobozra a felbontás dátumát. (Ha pedig csak pár napig, akkor rögtön megszabadulni a maradéktól.)
     
  4. Mi tegyünk a lejárt, fel nem használt gyógyszerekkel? Vissza kell vinni a gyógyszertárakba, ahol az arra szolgáló gyűjtődobozokban elhelyezik el őket.
     
  5. Érdemes havonta átnézni a gyógyszereket e szempontok alapján. Így elkerülhetjük a felesleges gyógyszervásárlást, és nem ér meglepetés, ha fájdalomcsillapítót kell beadni a gyerekeknek, mert mindig friss gyógyszereket találunk gyógyszeres szekrényünkben.

    +1  Gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
            Minden adag bevétele után tegyük vissza az üveget, dobozt a neki szánt szekrénykébe, így biztonságos és elejét vehetjük a gyógyszerbaleseteknek.

 

Szerző: szolnokimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tudtad, hogy a kerti törpéknek is van világnapjuk?

Tudtad, hogy a kerti törpéknek is van világnapjuk?

Beköszöntött a jó idő és egyre több kertben felbukkannak ismét a kerti törpék. Lehet őket szeretni, vagy kimondottan utálni, egy biztos: bizony van világnapjuk is. Garden Gnome Day, vagyis a kerti törpék világnapját ugyanis minden év június 21-én ünneplik.
Te hogyan ünnepelnéd a Szülők Világnapját?

Te hogyan ünnepelnéd a Szülők Világnapját?

Tudtad, hogy a  Szülők Világnapját (Global Day of Parents) június 1-jén ünneplik világszerte?
Testmozgás és mentális egészség: a jólléthez vezető út

Testmozgás és mentális egészség: a jólléthez vezető út

Miért fontos a fizikai egészség mellett a mentális egészség megőrzése, fejlesztése?
Hogyan segíthetjük a gyermekek nyelvi fejlődését?

Hogyan segíthetjük gyermekünk nyelvi fejlődését?

A téma szakértője, tudása és a széleskörű  tapasztalata alapján biztos segítője lehet a hasonló problémával küszködő gyermekeknek és szüleiknek.
Ugrás az oldal tetejére